Кошик
369 відгуків
0 (800) 33-72-79

Мережеві інвертори

З чого почати вибір інвертору на нашому сайті?

Рекомендуємо звернутися до бокового меню Фільтри. Для початку треба визначитися з типом інвертору:

  • Тільки автономна робота - мається на увазі найпростіша категорія інверторів, що уміють живити навантаження від акб або міської мережі; у деяких екземплярах є вбудований сонячний контроллер і стабілізатор напруги. Такі інвертори (ИБП) підійдуть для живлення побутової техніки (котли, холодильники, морозилки, комп'ютери і подібне).
  • Тільки генерація в міську мережу - мережеві інвертори, які потрібні для продажу електроенергії в міську мережу за "Зеленим тарифом". Уміють генерувати електроенергію тільки в міську мережу, при пропажі міської мережі відключаються і не працюють.
  • Гібридний (автономна робота і генерація в міську мережу) - універсальні інвертори, що уміють генерувати електроенергію в міську мережу під "Зелений тариф", а також при пропажі міської мережі продовжують живити домашніх споживачів електроенергією від акб або сонячних батарей.

Наступний важливий критерій вибору - вихідна потужність:

   Впишіть цифрами діапазон потужності інвертора у Вт від мінімально потрібної і до максимальної, орієнтуючись на номінал Вашого навантаження, що не має у складі електродвигуна. Якщо ж в складі є електродвигун, то зверніть увагу на фільтр Допустима пікова потужність - короткочасна максимальна потужність інвертора, необхідна для запуску електродвигуна. Електродвигун може споживати потужність у момент пуску в 10 разів більше за номінальну.

Розшифровку усіх фільтрів можна побачити внизу сторінки або уточнити у менеджера.

Як вибрати інвертор?

  З кожним роком з'являється все більше функцій в сучасних інверторах. Приведені дані дозволять правильно вибрати інвертор, враховуючи особливості функціонала інверторів.  

1.Тип інвертору:

  • Для будинку і польових умов автономний інвертор, що уміє працювати автономно від акб і сонячних батарей - тільки автономна робота
  • Для продажу електроенергії в міську мережу потрібний мережевий інвертор - тільки генерація в міську мережу
  • Для продажу в міську мережу і автономної роботи потрібен гібридний інвертор - гібридний (автономна робота і генерація в міську мережу)
  • Для живлення споживачів постійного струму (модеми, сигналізації, камери спостереження) стандартів USB, 5В, 9В, 12В, 15В, 24В оптимальним буде міні інвертор                                                                                                                                                                                                          

2.Потужність інвертору:

  • Навантаження, що не мають у складі електродвигуна. Для таких навантажень досить підсумувати усю потужність споживачів, які можуть працювати одночасно. Вимірюється потужність у Ватах (Вт) - Вихідна потужність
  • Навантаження з електродвигунами. Можуть споживати у момент пуску в 10 разів більше потужність за номінальну, тому бажано виміряти пускову потужність (струмові кліщі або ватметр) заздалегідь або купувати інвертор з допустимою піковою потужність в 10 разів що перевищує номінал електродвигуна - Допустима пікова потужність. Приміром, холодильник споживає всього 100 Вт, але у момент запуску споживає 1000 Вт - відповідно для побутового холодильника підійде інвертор з допустимою піковою потужністю мінімум 1000 Вт.
     

3.Енергоефективність інвертору:

  • ККД інвертора зазвичай вказується для перетворення постійного струму в змінний DC\AC - чим вище, тим краще - ККД, не менше
  • Підмішування електроенергії - доки рідкісні інвертори уміють підмішувати енергію (приміром, для навантаження 3 кВт інвертор уміє 1 кВт брати з сонячних батарей, а не вистачає 2 кВт добирати від акб або міської мережі)
  • Можливість роботи без акумулятора - дуже рідкісні на 2018 рік інвертори, що уміють генерувати електроенергію без участі акумулятора (приміром, для навантаження 3 кВт інвертор може брати 2.5 кВт з сонячних батарей, а не вистачає 0.5 кВт від міської мережі). У таких інверторах досягається висока енергоефективність за рахунок не зносу акб і постійного максимального використання сонячної електроенергії.
  • Струм холостого ходу важливий, але не завжди прописаний і у більшості доступних інверторів може бути приблизно однаковий, за винятком дорожчих інверторів.

4.Акумулятор:

  • Інвертори зі вбудованим акумулятором - зазвичай ИБП для короткочасної роботи потрібні тільки для відключення комп'ютерів протягом декількох хвилин.
  • Напруга акумулятора - зазвичай на 12, 24, 48 і 96 В. Кратність напруги зазвичай пов'язана з потужністю і струмовими навантаженнями. Чим вище потужність інвертора, тим раціональніше підняття напруги акб.
  • Регулювання напруги і струму заряду АКБ - наявність такого функціонала обов'язкова для "правильного" інвертора і дозволяє використати будь-які типи акумуляторів і широкий діапазон ємностей.
  • Струм заряду від міської мережі - вказує на наявність зарядного від міської мережі і номінал максимального струму заряду в Амперах.
  • Режим десульфатации акумулятора - дозволяє продовжити життя акумулятора.

5. Робота з сонячними батареями:

  • Вбудований сонячний контроллер - MPPT або PWM контроллер. MPPT досконаліший (високий ККД) і дорожчий тип контроллера. Зазвичай вказується максимальний струм заряду акумулятора від такого контроллера.
  • Номінальна потужність сонячних батарей, Вт - вказує яку номінальну потужність сонячних батарей рекомендується підключати.
  • Максимальна потужність сонячних батарей, Вт - вказує яку потужність сонячних батарей можна підключати до інвертора. Якщо не прописано, то потужність швидше за все необмежена при дотриманні параметрів струму і напруги MPPT трекера, що входять
  • Максимальна холоста напруга сонячних батарей - абсолютний максимум напруги від сонячних батарей, вище за яке станеться вихід з ладу
  • Кількість трекерів MPPT - вказує на кількість вбудованих MPPT перетворювачів, які можуть працювати з окремими групами сонячних батарей. Чим більше, тим краще. Приміром, самі просунуті інвертори мають 4 MPPT трекера на 2018 рік і уміють працювати з 4 незалежними полями сонячних батарей (кожне поле може бути зібране на різних сонячних батареях і бути в різних умовах освітленості). Також для мережевого інвертора на 30 кВт з 4 MPPT немає необхідності встановлювати плавкі запобіжники.

6. Корисні налаштування:
 

  • Пріоритети джерел електроенергії, що настроюються, - дозволяють настроїти яке джерело енергії використати інвертором в першу чергу (приміром: сонячні батареї, далі акб і після - міську мережу).
  • Можливість обмеження генерації в міську мережу - тільки деякі мережеві інвертори мають таку опціональну можливість. Потрібна така опція при застосуванні мережевого інвертора без підключення до "Зеленого тарифу". Трансформатор струму може вимірювати споживану потужність побутових споживачів і інвертор при цьому генеруватиме тільки потужність, необхідну для живлення споживачів. При майже нульових витратах на електроенергію (у денний час) генерація в міську мережу не допускається.
  • Таймер зарядки аккумуляторів - в деяких інверторах дозволяє здійснювати заряд у визначений час.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner